İstanbul Kalkınma Ajansının açmış olduğu proje kanallarından, Yetenek İstanbul başlıklı çalışmada, İstanbul Ticaret Üniversitesi, BeTa İlim Derneği, Esenler Belediyesi ile birlikte yürütülecek çalışmaya, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Teknopark ve bir çok reel sektör temsilcileri destek vermektedirler. Proje kapsamında, en az 100 kişiye 480 saat yazılım eğitimi verilecek, en az %60 istihdam garantisi olacaktır. Eğitimlere 18-35 yaş aralığında ve hali hazırda işi olmayan, mevcut bir üniversite ya da herhangi bir okulda eğitim hayatı devam etmeyen gençler katılabileceklerdir. Projenin ülkemiz için önemine değinen BeTa İlim Derneği Başkanı Doç. Dr. Sabri Öz, bu projede BeTa İlim Derneğine de yer verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, başta Ticaret-TTO olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

BeTa İlim Derneği İktisadi İşletme Müdürü Ömer Faruk Yeter: “Projeye olan yoğun ilgi münasebeti ile iki aşamalı eğitim planlanıyor. İlk etapta uzaktan eğitimler, Mayıs 2024 ortası itibarı ile başlayacak ve ilk elemelerden sonra istihdama yönelik yüz yüze ve çevrimiçi eğitimler ile devam edecek.” şeklinde bilgi verdi.

İlk aşamada kriterleri sağlayanlar ve ön kayıt hakkı kazanan yazılımcı adaylarımız (ön kayıt hakkı kazanan öğrenciler, sms, mail ile de bilgilendirilecekler, tam liste: https://yazilimciakademisi.com.tr/?page_id=1881 ) 3 Mayıs 2024 Cuma saat 15:00’da İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Kampüsünde bir araya gelecekler. Beraberlerinde getirmeleri gereken evrak yazilimciakademisi.com.tr adresinde adaylar tarafından sisteme öncesinden yüklenmiş olmalıdır. Bu belgeler:

1- Nüfus Cüzdanı fotokopisi veya Nüfus Sureti (e-devletten)

2- Adli Sicil Kaydı (e-devletten)

3- En son bitirdiği okul diploma fotokopisi (veya e-devletten)

4- SGK Son bir yıl dökümü; 4A ve 4B (e-devletten)

5- Taahhütname (mail ile adaylara gönderilecek veya yazilimciakademisi.com.tr sitesinden ulaşılabilecektir)

3 Mayıs 2024 Cuma günü 15.00’da Sütlüce Yerleşkesine gelecek olan adayların yazilimciakademisi.com.tr adresine ön kayıt oluştur sekmesinden (sistem açıldığında) girerek yukarıdaki belgeleri yüklemeleri gerekmektedir.

Tam Liste için: https://yazilimciakademisi.com.tr/?page_id=1881