19 Ağustos 2023 Tarihinde, İstanbul Ticaret Odasına bağlı Cemile Sultan Korusunda, Beyin Takımı İlim Derneği Bilim Kurulu İstişare Toplantısı düzenlendi. Ağustos ayında olmasına rağmen yoğun bir katılım ile gerçekleşen program, Bilim Kurulunun ilk kez bir araya fiziken geliyor olması açısından önemliydi. Toplantıda Bilim Kurulu Kurucu Başkanı Tevfik Dönmez ve Beyin Takımı İlim Derneği Başkanı Sabri Öz kısa tanıtım konuşmaları yaptı. Ardından tüm misafirlerin tek tek tanıtıldığı ve tanıştırıldığı bir mikrofon uzatma metodu uygulaması gerçekleşti ve gece böylelikle sona erdi. Toplantıya Ankara, Konya, Mersin ve Kocaelinden de bilim kurulu üyelerimiz katıldılar.

Programımıza; Prof. Dr. İbrahim Subaşı, Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel, Doç. Dr. Ayben Koy, Doç. Dr. M. Saim Aşçı, Dr. Talat İçöz başta olmak üzere pek çok akademisyen, Hassas Mk YK Bşk Dr. Mehmet Akif Özyurt, Ankara Teknokent Gn Müdürü M. Güray Değerli, Kale Kea Ceo’su Ahmet Özemre, Ankara Üniversitesinden Dr. A. Gaye Güzel, Akın Eker, Halil Aslan, Gaye Koz, Bynet Akademi Gn Md. Bahar Yıldırım, Makeltek Gn Md Ömer Faruk Yeter ve Arzu Kolçak başta olmak üzere STK ve İş dünyasını temsil eden Bilim Kurulu ve BeTa ilim derneği üyeleri ile, Yönetim kurulu ve kurul üyelerimizden Şengül Kazanır, Müge Öz, Serkan Yıldırımtaş, Sabiha Bura Kelek, Zihni Esen başta olmak üzere pek çok SAPTEY mezunlarımız ve yüksek lisans doktora öğrenci ve mezunlarımız katılım sağladılar.

Yeni bir dönemin daha başlatıldığını işaret eden Öz, yapılan tüzük değişikliği ile fiziken işleyen ve Yönetim Kurulunca başarılı oldukları ifade edilen Proje Üst Kurulu, Bilim Kurulu, Bilim Tahkim Kurulu resmen kurulmuş olduğunun müjdesini verdi. Ayrıca SpringConference ve Uluslararası hakemli dergimiz JIPAT’ın da önümüzdeki dönemde daha yoğun bir şekilde çalışmalar yapacağını anlatan Öz, derneğimizin Türkiye ve dünyada akademik problemlere ilişkin daha da yoğun çalışmalar yapacağını ve önümüzdeki dönemlerde daha da etkin olacağını ifade etti. Bilim kurulu başkanı Dönmez de, kurulun çalışmalarının Akademi Kamu Sanayi işbirliğine ne denli önem verdiklerinin altını çizerek, yeni dönemde çok daha ses getiren ve toplumsal faydayı ortaya koyan projelere imza atacaklarının müjdesini verdi. Su ve Sürdürülebilirlik adlı eser ve diğer akademik çalışmaları da işaret ederek bu tarz çalışmaların süreceğini ve kamu yararına dernek statüsünde olabilmek için de gerekli adımların atılacağının müjdesini verdi. Toplantıda, masalarda, ağırlıklı olarak sürdürülebilirlik ve Hidrojen Enerjisi üzerine geliştirilen projeler, iş birlikleri ve metaverse zirvesi BeTa Verse projeleri ile yeni doçentlik kriterleri ve yayıncılık sektörü istişare edildi.

Bir Anı..
Bir başka açıdan..
Ayrı bir açıdan..
Bilim Kurulu Başkanımız Tevfik Dönmez, Dernek Başkanımız Sabri Öz ve Doç. Dr. Adnan Veysel Ertemel..