Beyin Takımı İlim Derneğimiz Metaverse Kurulu tarafından yapılan çalışma ile kurulmuş olan MetaKhan (Metaverse) Platformumuz, 2.si düzenlenen Uluslararası Ticarette Güncel Konular Konferansında (ICCIC – International Conferences on Contemporary Issues in Commerce) bir oturuma ev sahipliği yaptı. Toplamda otuza yakın bildirinin sunulduğu konferansta, 6 adet bildiri ilk oturumda MetaKhan Platformunda sunuldu. MetaKhan Platformunda yapılan oturumun moderatörlüğü İstanbul School of Metaverse Meta-Rektörümüz Doç. Dr. Mustafa Emre Civelek tarafından gerçekleştirildi. Hindistan’dan Prof. B. Yengade tarım sektörü üzerine yaptığı sunumun ardından BeTa İlim Derneği Başkanımız Doç. Dr. Sabri Öz Çip Krizini değerlendirerek Türkiye’de bir çip tesisi kurulmak istense ne gibi kriterler ele alınarak lokasyon seçimi yapılmalıdır sorusunun cevabına yönelik bildirisini sundu. Çalışmayı Bilim Kurulu üyemiz Dr. Mehmet Akif Özyurt ile birlikte hazırlayan Öz, çalışmanın AHP analizi ile gerçekleştirildiğini ifade etti. Aynı oturumda, Blend İbrahim-Joe Hazzam-Ahmad Aljarah-Hamzah Elrehail, Şüheda Baran-Halit Ahmet Kahraman, Ayşegül Seferoğlu ve Didem Kayalıdereden-Meri Taksi Deveciyan tarafından hazırlanmış bildiriler sunuldu. Sunumların tamamı kaydedildi ve canlı olarak da İstanbul Ticaret Üniversitesinin youtube kanalından yayınlandı.

Açılış konuşmaları İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak’ın ve Prof. Franco Mosconi tarafından yapıldı. Açılış moderatörlüğünü yapan, Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü Prof. Dr. Figen Yıldırım da konuşmasında, ICCIC konferansına farklı bir özellik katan MetaKhan platformu ve emeği geçenlerine ilişkin özel teşekkürlerini iletti.

Çalışmanın koordinasyonunu yapan Metaverse Kurulu Başkanımız Rıdvan Yılmaz, bu çalışma ile tarihe bir not düşüldüğünü ve çok daha gelişmiş hali ile 26 Mayıs 2023 tarihinde SpringConferences çalışmasının yapılacağını ve katılımcıları sürpriz gelişmelerin beklediğini ifade etti.

MetaKhan Platformu sunumları için: https://www.youtube.com/watch?v=tEGjDwO9xX4